Google+


dr Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta.

Pracę w obszarze zdrowia psychicznego rozpocząłem w 2004 roku. Jestem magistrem psychologii, dyplom uzyskałem na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Swoje kwalifikacje psychoterapeutyczne podnoszę uczestnicząc w całościowym szkoleniu w zakresie profesjonalnej psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które spełnia wymogi dotyczące przyznawania certyfikatów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jestem w trakcie ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty PTPPd i PTP.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłem szkolenie w zakresie Pracy z trudnym klientem – osobą stosującą przemoc, Sytuacji trudnych i kryzysowych w pracy z beneficjentami Centrów Integracji Społecznej oraz Uzależnienie od narkotyków – jak rozpoznawać, jak reagować.
Współpracuję z Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie gdzie zajmuję się diagnozą, wsparciem psychologicznym oraz psychoterapią dla uczestników centrum.

Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię grupową, pracując przede wszystkim metodą psychodynamiczną. Swoją pracę stale superwizuję u specjalistów z Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, superwizorów z wieloletnim doświadczeniem psychoterapeutycznym.
Zajmuję się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych.

To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.
Jestem certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego (dyplom Szkoły Trenerów Meritum na poziomie 5 EQF – European Qualification Framework – Starszy Trener) oraz coachem – ukończyłem Szkołę Coachów w  projekcie Coach ICF (akredytowanym przez International Coach Federation). Brałem udział w projekcie podnoszenia kompetencji kadry trenerskiej Szkoły TROP – Coaching grupowy w pracy trenera. Posiadam status członkowski ICF Global oraz ICF Polska.

Prywatnie fascynuje mnie w człowieku coś co nazywam „podobieństwem w różnorodności”. Podczas licznych podróży zrozumiałem że mimo odmienności kultur, języków czy stopnia zamożności na pewnym poziomie wszyscy mamy takie same potrzeby i marzenia.

Profesjonalna pomoc PsychoterapeutyOferuję profesjonalną pomoc oraz wsparcie w następujących sytuacjach:

Przyjmuję w gabinecie w Katowicach oraz w Mikołowie.

REKOMENDACJE:
Znany Lekarz
Lekarze – Mam zdrowie
Dobry Psycholog

CERTYFIKATY: