Google+


dr Daniel Melerowicz – psycholog, psychoterapeuta.

Pracę w obszarze zdrowia psychicznego rozpocząłem w 2004 roku. Jestem magistrem psychologii, oraz doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie psychologia. Dyplom uzyskałem na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie.

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą – Certyfikat Nr 154 PTPPd – Lista Certyfikowanych Psychoterapeutów PTPPd., oraz superwizorem.

Ukończyłem całościowe szkolenie w zakresie profesjonalnej psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Jestem superwizorem w szkoleniu pod kierunkiem pani Patrycji Staniszewskiej – certyfikowanego superwizora PTPPd.

Pracuję na stanowisku adiunkta w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Sądowej na wydziale Uniwersytetu SWPS w Katowicach.

Wchodzę  w skład Zespołu Ekspertów ds. Lokalnych i Regionalnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powołanym przez Dyrektora Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (wcześniej PARPA).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Współpracuję z Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie.Ukończyłem szkolenie w zakresie Pracy z trudnym klientem – osobą stosującą przemoc, Sytuacji trudnych i kryzysowych w pracy z beneficjentami Centrów Integracji Społecznej oraz Uzależnienie od narkotyków – jak rozpoznawać, jak reagować.
Współpracuję z Centrum Integracji Społecznej w Mikołowie.

Jestem psychologiem upoważnionym do przeprowadzania testów kompetencyjnych i psychologicznych, w zakresie selekcji, badania osobowości i inteligencji. Posiadam szerokie doświadczenie w diagnozie indywidualnej.
Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz psychoterapię grupową, pracując przede wszystkim metodą psychodynamiczną. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Zajmuję się także indywidualnym doradztwem i wsparciem psychologicznym w zakresie rozwijania kompetencji interpersonalnych.

To co najważniejsze dla mnie jako terapeuty to zachowanie zasad etyki, pokora w kontakcie z drugim człowiekiem oraz ciągły rozwój w celu utrzymania kompetencji na jak najwyższym poziomie.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem Zasad Etycznych Psychoterapeuty.
Jestem certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego (dyplom Szkoły Trenerów Meritum na poziomie 5 EQF – European Qualification Framework – Starszy Trener) oraz coachem – ukończyłem Szkołę Coachów w  projekcie Coach ICF (akredytowanym przez International Coach Federation). Brałem udział w projekcie podnoszenia kompetencji kadry trenerskiej Szkoły TROP – Coaching grupowy w pracy trenera. Posiadam status członkowski ICF Global oraz ICF Polska.

Prywatnie fascynuje mnie w człowieku coś co nazywam „podobieństwem w różnorodności”. Podczas licznych podróży zrozumiałem że mimo odmienności kultur, języków czy stopnia zamożności na pewnym poziomie wszyscy mamy takie same potrzeby i marzenia.

Profesjonalna pomoc PsychoterapeutyOferuję profesjonalną pomoc oraz wsparcie w następujących sytuacjach:

Przyjmuję w gabinecie w Katowicach oraz w Mikołowie.

REKOMENDACJE:
Znany Lekarz
Lekarze – Mam zdrowie
Dobry Psycholog

CERTYFIKATY: